457% zysku w 18 lat – UniKorona Akcje najlepszym „pełnoletnim” funduszem akcji

12.05.2017
457% zysku w 18 lat – UniKorona Akcje najlepszym „pełnoletnim” funduszem akcji

 

• „Puls Biznesu” przeanalizował wyniki funduszy akcji polskich z ostatnich 10 i 18 lat.
• W gronie „pełnoletnich” funduszy najlepszy okazał się UniKorona Akcje, który przez ostatnie 18 lat wypracował 457% zysku.
• UniKorona Akcje jest również jednym z trzech funduszy, które po prawie dekadzie od wielkiego kryzysu finansowego mogą się pochwalić dodatnią stopą zwrotu.
 
Jaki jest nasz przepis na wysokie i powtarzalne zyski z akcji w długim terminie?
 
• Doświadczony zespół zarządzających
 
Nad wynikami subfunduszu UniKorona Akcje od ponad 17 lat czuwa rynkowy weteran – Ryszard Rusak, dyrektor inwestycyjny ds. akcji. Ostateczne decyzje inwestycyjne podejmuje samodzielnie, ale w analizowaniu spółek i otoczenia rynkowego wspiera go jeden z najstabilniejszych w Polsce zespołów zarządzających i analityków akcji. Nasz zespół ma na swoim koncie liczne nagrody za jakość zarządzania, w tym statuetki dla najlepszego TFI w Polsce przyznane przez „Parkiet” i Analizy Online. Jako jedyni w Polsce aż 13-krotnie stawaliśmy na podium rankingu najlepszych TFI przygotowywanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.
 

• Filozofia inwestycyjna

U podstaw naszej filozofii inwestycyjnej leży staranna selekcja spółek. Inwestujemy wyłącznie w przedsiębiorstwa dobrze zarządzane, posiadające rynkową i technologiczną przewagę nad konkurentami. Co ważne, jesteśmy bardzo konsekwentni. Wiemy, że przy inwestowaniu w akcje najważniejsze jest prawidłowe identyfikowanie długoterminowych trendów rynkowych i nieuleganie krótkoterminowym sentymentom.
 
• Kontrola ryzyka
 
W procesie inwestycyjnym dużą uwagę przykładamy do monitorowania ryzyka – zarówno na poziomie poszczególnych spółek, jak i otoczenia rynkowego. Dzięki restrykcyjnej kontroli jesteśmy w stanie dostarczać inwestorom atrakcyjne stopy zwrotu, nie narażając powierzonego nam kapitału na zbędne ryzyko.
 
Pełna analiza dostępna na stronie https://www.pb.pl/zarzadzajacy-nie-odrobilistrat-po-lehmanbrothers-861087 oraz w papierowym wydaniu „Pulsu Biznesu“ z 10 maja 2017 r.

 

Załączniki:
pdf News dnia 2017.05.12 12.05.2017
(132.17 KB)