GPW najmocniejsza na świecie?

21.01.2014
GPW najmocniejsza na świecie?

 

Jest duża szansa na to, że weszliśmy w okres, w którym GPW będzie najmocniejszą giełdą na świecie.

Dzięki czemu? Dzięki uchwalonym  zmianom w systemie emerytalnym.

Pierwszym efektem zmian była wyprzedaż akcji przez OFE w grudniu. A teraz, na dwa tygodnie przed dniem, w którym OFE staną się funduszami akcji, GPW być może zacznie się zachowywać dużo lepiej od innych rynków - ponieważ wyniki OFE pozostaną jedynym legalnym orężem w walce o klientów.

Przez, co najmniej dwa lata, zapowiedź zmian w systemie emerytalnym powodowała, że GPW zachowywała się gorzej od innych rynków.
Czy wreszcie przyszedł czas na odrobienie strat?


Niniejszy materiał jest opinią eksperta i odzwierciedla jego osobiste poglądy.
Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność przekazywanych przez eksperta informacji.
Opinie ekspertów odzwierciedlają ich osobiste poglądy i nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Union Investment TFI S.A.

Maciej Rogala

 

Maciej RogalaMaciej Rogala – doświadczony konsultant i szkoleniowiec, specjalizujący się w funduszach inwestycyjnych i dobrowolnych planach emerytalnych. Prowadzi firmę doradczo-szkoleniową EDINEM – Edukacja Inwestycyjna i Emerytalna. Jest autorem czterech książek, w tym trzech poradników inwestycyjnych: Otwarte fundusze inwestycyjne. Zasady są proste (2006 rok), Rozważny inwestor. Daj sobie radę (2010 rok) oraz III filar Twojej Emerytury. Przygotuj dobry plan na lepszą przyszłość (listopad 2011).