„Przetestuj fundusze inwestycyjne w praktyce” - warsztaty dla przedsiębiorców

21.03.2014
„Przetestuj fundusze inwestycyjne w praktyce” - warsztaty dla przedsiębiorców

 

W dniu 18 marca 2014 r. w siedzibie Fundacji MSP odbyły się warsztaty dla przedsiębiorców pt. „Przetestuj fundusze inwestycyjne w praktyce”, prowadzone we współpracy z ekspertami z Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Union Investment.

Organizatorzy warsztatów zaplanowali zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Podczas prelekcji „ABC funduszy” Adam Lipka – Bebeniec skupił się na aspektach zarządzania środkami finansowymi przedsiębiorstwa, odwołując się do realnych doświadczeń z życia właścicieli firm. Zgromadzeni przedsiębiorcy mieli okazję przekonać się, jak fundusze inwestycyjne o niskim poziomie ryzyka (fundusze pieniężne) mogą przyczynić się do efektywniejszego zarabiania na wolnych środkach przedsiębiorstwa.
Kolejny prelegent - Maciej Rogala, niezależny ekspert współpracujący z Union Investment – przedstawił zalety inwestowania w fundusze w formie IKE i IKZE. Oba produkty umożliwiają gromadzenie dodatkowego kapitału z wykorzystaniem ulg podatkowych (np. odpisu od podstawy opodatkowania).

W drugiej części warsztatów przedsiębiorcy przetestowali nowo nabytą wiedzę w praktyce, w formie autorskiej gry inwestycyjnej, przygotowanej przez ekspertów Union Investment. Podzieleni na grupy uczestnicy mieli za zadanie jak najlepiej ulokować wirtualny kapitał w różne rodzaje funduszy, opierając się na przedstawionych założeniach makroekonomicznych, takich jak prognoza PKB czy przewidywana inflacja. Dzięki temu mogli dodatkowo przekonać się, jak wskaźniki gospodarcze wpływają na wyniki poszczególnych rodzajów funduszy.

Fundacja MSP zapewniła uczestnikom wstęp wolny na warsztaty. Szczegółowe informacje na temat warsztatów były dostępne na stronie Fundacji.

 

Union Investment umożliwia również subskrypcję poradnika o funduszach inwestycyjnych dla biznesu. Zapisując się na ten e-mailing, co tydzień otrzymasz bezpłatnie jeden rozdział poradnika.