Historia

Już od 20 lat aktywnie oferujemy nowoczesne rozwiązania finansowe.
2019 Statuetka Alfa 2018 i cztery wyróżnienia dla Union Investment TFI Statuetkę Alfa drugi rok z rzędu otrzymał subfundusz SGB Bankowy w kategorii najlepszy fundusz pieniężny. Union Investment TFI otrzymało także wyróżnienie w kategorii najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo wyróżnienia za 2018 rok otrzymały trzy subfundusze: UniKorona Zrównoważony, UniProfit Plus i UniOszczednościowy. Na koncie Union Investment TFI jest już siedem nagród Alfa i czternaście wyróżnień.
2018 Union Investment TFI z dwiema statuetkami Alfa 2017 i czterema wyróżnieniami Dwie statuetki oraz cztery wyróżnienia dla Union Investment TFI w rankingu organizowanym przez specjalistyczny portal Analizy Online. UniKorona Akcje najlepszym funduszem akcji polskich, SGB Gotówkowy zdobywcą pierwszego miejsca wśród funduszy gotówkowych i pieniężnych.
2017 "Alfa" za najlepszy fundusz akcyjny „Alfą” za najlepszy fundusz akcyjny w 2016r. zostaje nagrodzony Tomasz Matras - zarządzający subfunduszem UniAkcje Wzrostu.
2016 Union Investment TFI na podium w rankingu TFI „Rzeczpospolitej” Union Investment TFI zajęło drugie miejsce w rankingu TFI „Rzeczpospolitej”. Nasze fundusze zajęły wysokie pozycje we wszystkich kategoriach.
2015 Statuetka Byka i Niedźwiedzia Zostajemy uhonorowani przez "Gazetę Giełdy Parkiet" statuetką Byka i Niedźwiedzia dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w Polsce.
2015 Nagroda "Złoty Portfel" Robert Burdach i Krzysztof Izdebski, zarządzający naszymi funduszami, zostają nagrodzeni przez "Gazetę Giełdy Parkiet" Złotymi Portfelami za 2014 r.
2015 Statuetka Alfa 2014 Drugi raz z rzędu, otrzymujemy statuetkę Alfa dla najlepszego TFI, która jest przyznawana przez niezależną firmę analityczną Analizy Online.
2015 "Alfa" za najlepszy fundusz gotówkowy i pieniężny. „Alfą” za najlepszy fundusz gotówkowy i pieniężny w 2014 r. zostaje nagrodzony Andrzej Czarnecki - zarządzający subfunduszem UniKorona Pieniężny.
2014 Podium w rankingu "Rzeczpospolitej" Po raz kolejny stajemy na podium w rankingu dziennika "Rzeczpospolita" i Analiz Online - zajmujemy trzecie miejsce.
2014 "Alfa" 2013 Union Investment TFI zostaje uhonorowane przez Analizy Online premierową statuetką Alfa dla najlepszego krajowego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w 2013 r.
2013 Podium w rankingu "Rzeczpospolitej" Po raz 11 z rzędu stajemy na podium rankingu „Rzeczpospolitej” i Analiz Online, zdobywając drugie miejsce.
2013 Nagroda "Złoty Portfel" Krzysztof Izdebski otrzymuje od "Parkietu" Złoty Portfel za wyniki subfunduszu UniObligacje Aktywny w 2012 r.
2013 Nowe fundusze w ofercie Union Investment W naszej ofercie pojawiają się nowe subfundusze: UniAkcje: Turcja, UniAkcje Dywidendowy, SGB Gotówkowy i UniGlobalne Rynki FIZ.
2012 Najlepsze TFI na polskim rynku. Kolejny raz zostajemy uznani przez "Rzeczpospolitą" i Analizy Online za najlepsze TFI na polskim rynku.
2012 "Złoty Portfel" 2011 Tomasz Matras i Dariusz Lasek oraz Ryszard Rusak i Marek Warmuz zostają nagrodzeni przez „Gazetę Giełdy Parkiet” Złotymi Portfelami 2011.
2012 Statuetka Byka i Niedźwiedzia Otrzymujemy statuetkę Byków i Niedźwiedzi dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w 2011 r., którą przyznaje Gazeta Giełdy „Parkiet”.
2012 Finansowa Marka Roku 2012 Otrzymujemy tytuł Finansowej Marki Roku 2012, przyznawany przez „Gazetę Finansową”.
2011 Pierwsze miejsce w rankingu instytucji finansowych. Zdobywamy pierwsze miejsce w rankingu instytucji finansowych dziennika „Rzeczpospolita” i firmy analitycznej Analizy Online. O wyróżnieniu decydują powtarzalność i wysokość stóp zwrotu, wartość aktywów oraz wyniki finansowe
2010 Wzrost wartości aktywów Co trzecia złotówka wpłacona przez Polaków do funduszy inwestycyjnych trafia do nas. Tym samym wartość aktywów zarządzanych przez towarzystwo wzrasta do prawie 8 mld zł.
2010 Podium rankingu TFI Union Investment ósmy raz z rzędu staje na podium rankingu TFI przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” i firmę analityczną Analizy Online.
2009 Union Investment najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych w 2008 W rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” i firmy Expander zyskujemy opinię najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w 2008 r.
2009 Najlepszy fundusz parasolowy Analitycy Open Finance przyznają funduszowi UniFunduszeFIO tytuł najlepszego funduszu parasolowego dostępnego na polskim rynku.
2009 Nagroda "Złoty Portfel" 2008 „Gazeta Giełdy Parkiet” nagradza Zbigniewa Jakubowskiego i Andrzeja Czarneckiego Złotymi Portfelami 2008.
2009 Pierwsze miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” i Analiz Online. Zdobywamy pierwsze miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” i Analiz Online.
2008 Drugie miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” Zajmujemy drugie miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Analiz Online”.
2007 Rekordowy rok Nasz rekordowy rok – notujemy kilkadziesiąt procent wzrostu i uruchamiamy pięć nowych funduszy: UniStabilny Wzrost, UniObligacje: Nowa Europa, UniAkcje Małych i Średnich Spółek oraz dwa, które później połączymy: UniAkcje Polska 2012 oraz UniSektor Nieruchomości: Nowa Europa.
2007 Nowa siedziba Przeprowadzamy się do nowej siedziby – przy ul. Polnej w Warszawie.
2007 Podium w rankingu „Rzeczpospolitej” Po raz piąty stajemy na podium w rankingu „Rzeczpospolitej” i firmy analitycznej Analizy Online - tym razem na drugim miejscu.
2006 Grupa Union Investment odkupuje udziały od BGŻ S.A. Grupa Union Investment odkupuje udziały od BGŻ S.A. i staje się w ten sposób 100-procentowym akcjonariuszem Union Investment TFI S.A.
2006 Nagroda "Złoty Portfel" Gazeta Giełdy „Parkiet” nagradza Dariusza Laska i Ryszarda Rusaka Złotymi Portfelami 2005.
2006 Kolejne zwycięstwo w rankingu „Rzeczpospolitej” Zwyciężamy w rankingu „Rzeczpospolitej” i firmy analitycznej Analizy Online.
2006 Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy Nasza reklama „Szafa” zdobywa nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy „Kreatura”.
2005 Union Investment TFI zostaje liderem rankingu. Zyskujemy miano lidera w rankingu „Rzeczpospolitej” i firmy analitycznej Analizy Online.
2004 Zwycięstwo w rankingu „Rzeczpospolitej”. Drugi raz z rzędu zwyciężamy w rankingu „Rzeczpospolitej” i firmy analitycznej Analizy Online.
2003 Union Investment liderem w rankingu TFI Zajmujemy pozycję lidera w pierwszej edycji rankingu TFI przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” i firmę analityczną Analizy Online.
2002 Rozbudowa sieci sprzedaży. Intensywnie rozbudowujemy sieć sprzedaży.
2002 Budowanie kompetencji. Rozpoczynamy budowanie kompetencji w dziedzinie inwestycji instytucjonalnych.
2002 Tytuł najlepszego TFI roku. Od czytelników „Rzeczpospolitej” otrzymujemy tytuł najlepszego TFI roku.
2001 Dwa nowatorskie produkty w ofercie. Włączamy do oferty dwa nowatorskie produkty, które są inwestycjami w nowe technologie i stwarzają możliwości inwestowania na rynkach globalnych.
2000 Fuzja Korony i Union Investment. Fuzja Korony i Union Investment - przyjmujemy nazwę Union Investment TFI S.A.
2000 Uruchomienie profesjonalnej strony na rynku TFI. Uruchamiamy pierwszą profesjonalną stronę internetową na rynku TFI z rozbudowanymi funkcjonalnościami.
1999 Uruchamiamy fundusz UniKorona Obligacje. Uruchamiamy fundusz UniKorona Obligacje i innowacyjny fundusz indeksowy oparty na WIG20.
1998 Creditanstalt Securities S.A. przestaje być akcjonariuszem towarzystwa Korona. Creditanstalt Securities S.A. przestaje być akcjonariuszem towarzystwa Korona – kapitał firmy w całości znajduje się w rękach BGŻ S.A.
1998 Nagroda "Twojego Stylu". Dostajemy nagrodę „Twojego Stylu” o nazwie Alicja za produkt przyjmujący Powszechne Świadectwa Udziałowe w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji.
1998 Rozpoczęcie działalności w Polsce. Grupa Union Investment rozpoczyna działalność w Polsce.
1997 Trzy nowe fundusze w ofercie. Uruchamiamy trzy nowe fundusze: UniKorona Pieniężny, UniKorona Akcje i produkt przyjmujący Powszechne Świadectwa Udziałowe w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji.
1997 Zalążek strony internetowej. Powstaje zalążek strony internetowej – jako jedni z pierwszych publikujemy w internecie wyceny jednostek.
1996 Pierwsza kampania reklamowa. Rusza pierwsza kampania reklamowa naszego towarzystwa.
1995 Na polskim rynku zaczyna funkcjonować Korona Towarzystwo Funduszy Powierniczych S.A. Na polskim rynku zaczyna funkcjonować Korona Towarzystwo Funduszy Powierniczych S.A., którego akcjonariuszami są Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. i austriacka grupa finansowa Creditanstalt Securities S.A.
1995 Fundusz UniKorona Zrównoważony. Powstaje fundusz UniKorona Zrównoważony.