O Union Investment TFI S.A.

Wieloletnie doświadczenie

Działamy w Polsce od 1995 r., początkowo jako Korona TFI S.A., a obecnie jako Union Investment TFI S.A. Od ponad 20 lat nieprzerwanie pracujemy na opinię dobrego, cenionego towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Zaufanie naszych inwestorów

Utrzymujemy uczciwe, partnerskie relacje z osobami, które inwestują z nami. Stawiamy Wasze zadowolenie na pierwszym miejscu. Zaufało nam już ponad 100 tys. inwestorów, którzy powierzyli nam przeszło 13 mld zł.

Duży wybór funduszy

Oferujemy bogaty wybór funduszy po to, by każdy mógł inwestować zgodnie ze swoimi możliwościami i potrzebami. Minimalna kwota wpłaty w większości naszych funduszy to 100 zł.

Dobre wyniki

Nasze fundusze od wielu lat wypracowują dobre, powtarzalne wyniki, które pomnażają oszczędności naszych inwestorów.

Wysokie ratingi

Aż 11 spośród naszych funduszy ma wysokie ratingi - 4 lub 5 gwiazdek - Analiz Online. Oznacza to, że fundusze te wyróżnia ponadprzeciętna jakość i wyniki lepsze od konkurentów. Eksperci, którzy je oceniają są zgodni co do tego, że nasze fundusze „zasługują na to, by być w Twoim portfelu”.

Stabilny zespół zarządzający

Nasze wyniki są zasługą jednego z najstabilniejszych w Polsce zespołów zarządzających, którego skład przez lata uległ jedynie niewielkim zmianom.

Zawsze wśród najlepszych

13 lat z rzędu stawaliśmy na podium (w tym 8-krotnie jako najlepsze TFI) prestiżowego rankingu TFI organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” i niezależną firmę analityczną Analizy Online. Byliśmy również wielokrotnie nagradzani Złotymi Portfelami i statuetkami Byków i Niedźwiedzi.
Historia naszej działalności Już od 20 lat aktywnie oferujemy nowoczesne rozwiązania finansowe.
Statuetka Alfa 2018 i cztery wyróżnienia dla Union Investment TFI
Statuetkę Alfa drugi rok z rzędu otrzymał subfundusz SGB Bankowy w kategorii najlepszy fundusz pieniężny. Union Investment TFI otrzymało także wyróżnienie w kategorii najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo wyróżnienia za 2018 rok otrzymały trzy subfundusze: UniKorona Zrównoważony, UniProfit Plus i UniOszczednościowy. Na koncie Union Investment TFI jest już siedem nagród Alfa i czternaście wyróżnień.
Union Investment TFI z dwiema statuetkami Alfa 2017 i czterema wyróżnieniami
Dwie statuetki oraz cztery wyróżnienia dla Union Investment TFI w rankingu organizowanym przez specjalistyczny portal Analizy Online. UniKorona Akcje najlepszym funduszem akcji polskich, SGB Gotówkowy zdobywcą pierwszego miejsca wśród funduszy gotówkowych i pieniężnych.
"Alfa" za najlepszy fundusz akcyjny
„Alfą” za najlepszy fundusz akcyjny w 2016r. zostaje nagrodzony Tomasz Matras - zarządzający subfunduszem UniAkcje Wzrostu.
Union Investment TFI na podium w rankingu TFI „Rzeczpospolitej”
Union Investment TFI zajęło drugie miejsce w rankingu TFI „Rzeczpospolitej”. Nasze fundusze zajęły wysokie pozycje we wszystkich kategoriach.
Statuetka Byka i Niedźwiedzia
Zostajemy uhonorowani przez "Gazetę Giełdy Parkiet" statuetką Byka i Niedźwiedzia dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w Polsce.
Podium w rankingu "Rzeczpospolitej"
Po raz kolejny stajemy na podium w rankingu dziennika "Rzeczpospolita" i Analiz Online - zajmujemy trzecie miejsce.
Podium w rankingu "Rzeczpospolitej"
Po raz 11 z rzędu stajemy na podium rankingu „Rzeczpospolitej” i Analiz Online, zdobywając drugie miejsce.
Najlepsze TFI na polskim rynku.
Kolejny raz zostajemy uznani przez "Rzeczpospolitą" i Analizy Online za najlepsze TFI na polskim rynku.
Pierwsze miejsce w rankingu instytucji finansowych.
Zdobywamy pierwsze miejsce w rankingu instytucji finansowych dziennika „Rzeczpospolita” i firmy analitycznej Analizy Online. O wyróżnieniu decydują powtarzalność i wysokość stóp zwrotu, wartość aktywów oraz wyniki finansowe
Wzrost wartości aktywów
Co trzecia złotówka wpłacona przez Polaków do funduszy inwestycyjnych trafia do nas. Tym samym wartość aktywów zarządzanych przez towarzystwo wzrasta do prawie 8 mld zł.
Union Investment najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych w 2008
W rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” i firmy Expander zyskujemy opinię najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w 2008 r.
Drugie miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej”
Zajmujemy drugie miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Analiz Online”.
Rekordowy rok
Nasz rekordowy rok – notujemy kilkadziesiąt procent wzrostu i uruchamiamy pięć nowych funduszy: UniStabilny Wzrost, UniObligacje: Nowa Europa, UniAkcje Małych i Średnich Spółek oraz dwa, które później połączymy: UniAkcje Polska 2012 oraz UniSektor Nieruchomości: Nowa Europa.
Grupa Union Investment odkupuje udziały od BGŻ S.A.
Grupa Union Investment odkupuje udziały od BGŻ S.A. i staje się w ten sposób 100-procentowym akcjonariuszem Union Investment TFI S.A.
Union Investment TFI zostaje liderem rankingu.
Zyskujemy miano lidera w rankingu „Rzeczpospolitej” i firmy analitycznej Analizy Online.
Zwycięstwo w rankingu „Rzeczpospolitej”.
Drugi raz z rzędu zwyciężamy w rankingu „Rzeczpospolitej” i firmy analitycznej Analizy Online.
Union Investment liderem w rankingu TFI
Zajmujemy pozycję lidera w pierwszej edycji rankingu TFI przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” i firmę analityczną Analizy Online.
Rozbudowa sieci sprzedaży.
Intensywnie rozbudowujemy sieć sprzedaży.
Dwa nowatorskie produkty w ofercie.
Włączamy do oferty dwa nowatorskie produkty, które są inwestycjami w nowe technologie i stwarzają możliwości inwestowania na rynkach globalnych.
Fuzja Korony i Union Investment.
Fuzja Korony i Union Investment - przyjmujemy nazwę Union Investment TFI S.A.
Uruchamiamy fundusz UniKorona Obligacje.
Uruchamiamy fundusz UniKorona Obligacje i innowacyjny fundusz indeksowy oparty na WIG20.
Creditanstalt Securities S.A. przestaje być akcjonariuszem towarzystwa Korona.
Creditanstalt Securities S.A. przestaje być akcjonariuszem towarzystwa Korona – kapitał firmy w całości znajduje się w rękach BGŻ S.A.
Trzy nowe fundusze w ofercie.
Uruchamiamy trzy nowe fundusze: UniKorona Pieniężny, UniKorona Akcje i produkt przyjmujący Powszechne Świadectwa Udziałowe w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji.
Pierwsza kampania reklamowa.
Rusza pierwsza kampania reklamowa naszego towarzystwa.
Na polskim rynku zaczyna funkcjonować Korona Towarzystwo Funduszy Powierniczych S.A.
Na polskim rynku zaczyna funkcjonować Korona Towarzystwo Funduszy Powierniczych S.A., którego akcjonariuszami są Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. i austriacka grupa finansowa Creditanstalt Securities S.A.
2019  r.
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995